دسته‌بندی نشده

ریختن خط چشم، چرا خط چشم می ریزد

تقریبا تمامی خانم ها حداقل یک بار تجربه پخش شدن یا ریختن خط چشم را دارند. از آنجایی که چشم در ناحیه ای از صورت قرار دارد که توجه زیادی به آن می شود بنابراین آرایش آن بسیار اهمیت دارد. آرایش چشم ها به دلیل ظرافت بالا، کاری دشوار و نیازمند دقت فراوان است اما با اینحال برخی از اوقات هر چقدر هم در آرایش چشم حرفه ای باشید و این کار را با دقت انجام دهید، ممکن است که خط چشم شما بعد از چند ساعت بریزد یا پخش شود.

هنگامی که خط چشم می زنید قطعا در همان لحظه با مشکلی مواجه نمی شوید اما در صورتی که نکات لازم را در هنگام و پیش از زدن خط چشم رعایت نکرده باشید، پس از گذشت چندین ساعت شاهد ریزش یا پخش شدن آرایش چشم های خود خواهید بود.

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، چشم در کانون توجه صورت قرار دارند و از اینرو اگر آرایش آن خراب شود، تمام زیبایی آرایش صورت را از بین می برد. توجه داشته باشید اگرچه ظرافت و دقت در کشیدن خط چشم بسیار بااهمیت است، اما مهم تر از آن تلاش برای افزایش دوام و ماندگاری خط چشم است. در این مقاله قصد داریم تا با آموزش چند ترفند ساده به شما در افزایش ماندگاری خط چشم و جلوگیری از ریختن آن کمک کنیم.

نکات جلوگیری از ریختن خط چشم

آموزش تصویری خط چشم کشیدن

  • یکی از نکات مهمی که رعایت آن برای آرایش چشم ها واقعا ضروری است، پاک کردن ناحیه چشم پیش از آرایش است. از آنجایی که پوست در طول روز چربی تولید می کند و این چربی ها آلودگی را به خود جذب می کند، بنابراین پاک نکردن دور چشم پیش از کشیدن خط چشم، نه تنها برای سلامتی چشم ها مضر است بلکه به خودی خود یکی از اصلی ترین دلایل ریزش خط چشم است.

  • هرگز فراموش نکنید که برای داشتن خط چشمی زیبا و ماندگار حتما باید این ناحیه زیرسازی شود. برای این منظور پیش از آغاز آرایش، پشت و زیر پلک ها را با مقدار کمی وازلین چرب کنید زیرا این کار به دوام، ماندگاری و جلوگیری از ریختن خط چشم کمک می کند. از سوی دیگر استفاده از کانسیلر پس از جذب وازلین، به صاف و یکدست ساختن این ناحیه و ایجاد بستری مناسب برای خط چشم کمک زیادی می کند.

  • نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه شود آن است که پوست دور چشم هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین حتما سعی کنید تمامی انواع خط چشم ها از جمله خط چشم های کاسه ای، ماژیکی و مدادی را امتحان کنید. برای خانم هایی که پوست اطراف چشم آنها چرب است خط چشم های مدادی و جامد می تواند گزینه مناسب تری باشد.

  • همراه با خط چشم خود از یک سایه چشم همرنگ با آن استفاده کنید و سایه خود را نیز مماس و بالای خط چشم بزنید. این ترفند برای کنترل ریختن خط چشم بسیار تاثیر گذار است و آرایش چشم شما را مات و محو می سازد و در نهایت جلوه بهتری به چشم ها می دهد.

  • یکی از تکنیک های قدیمی که خانم ها از آن برای افزایش ماندگاری رژ لب خود استفاده می کنند آن است که رژلب خود را سه یا چهار مرتبه می زنند و روی آن را با دستمال آرایشی پاک می کنند. این کار موجب پررنگ شدن رژلب و ماندگاری بیشتر آن می شود. این تکنیک برای زدن خط چشم نیز قابل استفاده است و همان تاثیری را که در ماندگاری رژلب دارد، در مورد خط چشم نیز خواهد داشت و از ریختن خط چشم جلوگیری می کند.

  • پرایمرها همیشه در جلوه آرایش شما تاثیرگذار هستند و این قاعده برای چشم ها نیز وجود دارد. به عبارت دیگر، آرایش چشم ها نه تنها با پرایمر جلوه بهتری پیدا می کند بلکه دوام آرایش را نیز افزایش می دهد. با اینحال در صورتی که پرایمر ندارید، پس از کشیدن خط چشم از پودر فیکس استفاده کنید و اگر پودر فیکس نیز در دسترس شما نیست، این کار را با پنکیک نیز می توانید انجام دهید.

  • اگر چشم های حساس ندارید و از خط چشم به صورت روزانه استفاده می کنید، برای دوام بیشتر آرایش خود از خط چشم های واتر پروف یا همان ضد آب استفاده کنید.

  • از آنجایی که چشم یکی از نقاط حساس صورت است، به شما توصیه می شود تا هرگز از محصولات ارزان و بی کیفیت استفاده نکنید. توجه داشته باشید که اگر این محصولات قیمت بالایی داشته باشد نیز خرید آنها توصیه می شود زیرا در اینصورت نه تنها خط چشم به راحتی تغییر شکل نمی دهد، بلکه برای چشم ها نیز ضرری ندارد.

  • در صورت استفاده از خط چشم های مدادی یا جامد، احتمال پخش شدن خط چشم و ریختن خط چشم نسبت به سایر مدل ها کمتر خواهد بود؛ بنابراین اگر با مشکل ریزش یا پخش شدگی خط چشم مواجه هستید، از خط چشم های کاسه ای یا ماژیکی صرف نظر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *